Program iStockPhoto pro grafiky

iStockphoto je nejstarší mikrofotobanka, která stála u zrodu celého odvětví.

Cena za prodané fotografie

Fotografie jsou dostupné v různých cenách, podle rozlišení. Za 2 dolary je k dispozici fotografie v rozlišení vhodné pro web nebo opravdu malý tisk (např. 640x480 pixelů). Za 4$ fotografie v rozlišení kolem 3 megapixelů, dostačující pro tisk. Za 6$ fotografie pro tisk A4. U některých fotografií jsou dostupné ještě větší soubory v rozlišeních v desítkách megapixelů, za ceny od 10 do 40 dolarů. iStockphoto navíc nabízí i vektorové ilustrace, oceněnéé podle složitosti. Základní cena je opět 1 dolar. Minimální objem nákupu je 10 kreditů v ceně 12$, tedy 10 fotek v pidi-rozlišení nebo 5 fotografií v základním webovém rozlišení. Pří nákupu většího množství jsou patrné množstevní slevy.

Kolekce fotek

iStockphoto má přes 1.5 milionu tisíc fotografií a ilustrací a je v tomto ohledu jednou z největších v oboru. Fotobanka agresivně propaguje fotografy, kteří s ní uzavřeli exkluzivní smlouvu, takže se jejich fotografie nebudou objevovat v žádné jiné agentuře.

Vyhledávání fotografií

iStockPhoto má zajímavý hledací sysytém s kontrolovaným slovníkem, převzatý od Getty Images - pro efektivní práci je třeba věnovat chvíli studiu.


registrace: istockphoto.com >>
Facebook